РІВНЕ (QHA) -

У ніч проти вівторка, 14 березня, активісти штурмували Рівненську ОДА через розгін та затримання блокадників на редуті «16 добровольчого батальйону» на станції Кривий Торець. Автомайданівці у Рівному навідалися до обласного управління СБУ, щоб передати аналогічне звернення, в якому вимагали відпустити затриманих, розпочати розслідування щодо керівництва СБУ та «Корду», причетного до розгону, зупинити зачистки блокувальників «торгівлі на крові». Термін дали до ранку, 14 березня. Як відомо, вже зранку затриманих відпустили, однак активісти у різних регіонах висували й інші вимоги та наполягали на скликанні сесій.

На 14-у годину була призначена сесія Рівненської обласної ради, а на 16-у — Рівненської міської ради. Єдиним питанням було звернення до керівництва країни щодо розгону учасників блокади та припинення торгівлі з тимчасово окупованими територіями.

Дискусії на облраді виникли щодо доповнень, які захотіли внести добровольці та активісти. Через це обласні депутати змушені були піти на перерву та обговорити пункти у зверненні.

Активісти наполягали на припиненні торгівлі товарами російського виробництва. Ці, а також інші вимоги були враховані. Таким чином, Рівненська обласна рада виступила проти силового розгону учасників блокадних акцій; за відставку міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та заступника голови Національної поліції України, начальника Головного управління Національної поліції у Донецькій області В’ячеслава Аброськіна; звільнення посадових осіб, які не допускають волонтерів та осіб із власною зареєстрованою зброєю в зону АТО; анулювання наказу першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки «Про затвердження Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей»; заборону торгівлі російськими товарами на території України.

За відповідне звернення проголосували 42 депутати з 44-х.

Як зазначив голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук, це питання було важким, адже представники громадськості свої вимоги доповнювали.

— Ми готували це звернення на сесію, 17 березня. Але через нічні події перенесли його на 14 березня. Більшість вимог були враховані ще до початку сесії, — сказав він.

На сесії Рівненської міської ради депутати прийняли аналогічне звернення до президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови Верховної Ради України Андрія Парубія черезі дії, вчинені посадовими особами правоохоронних органів стосовно учасників економічної блокади з тимчасово окупованими територіями.

Акції протесту у різних регіонах країни розпочалися після того, як силовики затримали 43 учасники акції блокади ОРДЛО у Кривому Торці. В СБУ стверджували, що затримання проводилися в рамках контрдиверсійних заходів. За повідомленням віце-спікера ВРУ Оксани Сироїд, 14 березня блокадників відпустили, але при цьому, за її словами, не надали пояснень причин затримання. У поліції заявили, що проводили із затриманими слідчі дії щодо незаконного блокування залізничної колії.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками металургійної промисловості заявив, що організатори блокади поставок вугілля з окупованих бойовиками територій підривають енергетичну незалежність України. 

QHA