КИЇВ (QHA) -

Нардеп від «Народного фронту» Сергій Висоцький написав звернення до президента про присвоєння звання «Героя України» для вбитого російськими окупантами кримського татарина Решата Аметова. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Депутат наголосив, що загиблий за Україну кримчанин Решат Аметов має бути зарахований до Героїв Небесної Сотні.

— Сьогодні три роки з моменту викрадення та жорстокого вбивства Решата Аметова. Він був викрадений після мітингу проти окупації Криму. Його катували і вбили. Тільки за те, що він відкрито говорив: Крим Україна.

Звернувся до президента Петра Порошенка з проханням прирівняти Решата Аметова до Героїв Небесної Сотні і присвоїти йому звання Героя України посмертно.

Нагадаємо, 39-річний Решат Аметов, протестуючи проти російського вторгнення до Криму, вийшов на одиночний пікет до будівлі Ради міністрів республіки у Сімферополі. Незабаром кілька представників незаконного збройного формування «самооборона» скрутили йому руки, посадили в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку. Живим Аметова більше не бачили. 15 березня 2014 року у Білогірському районі біля села Земляничне був виявлений труп кримського татарина зі слідами насильницької смерті. Його голова була обв'язана клейкою стрічкою, поряд лежали наручники. Загиблим виявився зниклий Решат Аметов.

ФОТО: інтернет

QHA