ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

З початку російської військової агресії на Сході України, близько 10 тисяч запорожців вирушили на фронт, щоб відстоювати цілісність і суверенітет держави. Кожен 5-й запорожець, що поїхав в АТО — доброволець. За майже три роки військового конфлікту у зоні проведення АТО загинуло 11 запорожців-добровольців.

19-річний Данило Касьяненко загинув під Донецьким аеропортом у серпні 2015 року під час виконання бойового завдання. Мати Данила, Марина Касьяненко каже, що з дитинства син мріяв стати військовослужбовцем, і пройшовши запорізький Майдан, без коливань вирушив добровольцем на Схід країни.

Я дуже переживала за нього. Зовсім не хотіла, щоб мій син вирушив до АТО. Але Данилові вдалося нас із батьком остаточно переконати у своєму рішенні, ми допомагали йому і підтримували всіляко. Дуже пишаємося своїм хоробрим і мужнім сином, каже Марина Касьяненко.

Загиблим сином Меружем Мірошниченком пишається і його мати Олена Шаран. Жінка каже, що за станом здоров'я її син не ніс строкову службу, втім, захист країни вважав своїм обов'язком, тому й вирушив до АТО. Про те, що син загинув, мати дізналася на День незалежності України 2014 року.

— У мого сина вже була своя сім'я. Мені він не повідомляв, що перебуває на передовій. На мої дзвінки відповідав, що зараз у відрядженні. В АТО поїхав добровільно, щоб військові дії не почалися у Запоріжжі, згадує Олена Шаран.

За словами ветерана АТО В'ячеслава Зайцева, добровольці — це перші бійці, що вирушили в АТО, незважаючи на слабке озброєння.

Ініціатива відкриття інформаційної дошки загиблим добровольцям належить обласній та міській владі. Згадати про подвиг наших земляків прийшли їхні рідні та близькі, представники місцевої влади, ветерани АТО, школярі.

QHA