РІВНЕ (QHA) -

Учасники бойових дій зібралися у центрі міста на площі Незалежності. Як відомо, цей день визнано державним святом, і відзначається вже другий рік поспіль.

— Тут зібралися хлопці, які у 2014 — 2016 рр. стали на захист своєї Батьківщини, взяли зброю, — розповідає активіст Роман Коваль.

Також були присутні волонтери та медики. Добровольцям вручали посвідчення, видані їм обласною державною адміністрацією як учасникам бойових дій.

Але головний захід все ж відбувся сьогодні у Львові, де добровольці провели марш і вручення нагород, жителі Рівненщини також приєдналися до цих заходів.

Перед виїздом до Львова, за словами Романа Коваля, добровольці планували заїхати на могили своїх побратимів.

Окрім того, у Львові, каже він, було оголошено про створення об'єднання добровольців на всеукраїнському рівні — щоб краще координувати свої дії.

— З огляду на ту кількість добровольців, які стають на захист Батьківщини, є потреба створити громадський рух. Такі структури вже створені у 14 областях країни, — каже Коваль. Ніхто не виключає, що Російська Федерація не почне прямого вторгнення на територію України. Але наші хлопці готові знову стати на захист Батьківщини. Війна не припинилася. Є таке уявне перемир'я. Частина хлопців залишається на своїх позиціях і виконують свої обов'язки.

Як розповідає Коваль, в Україні налічується десятки тисяч добровольців. Рух було засновано як раз тоді, коли Російська Федерація анексувала Крим.

— Стояло питання, щоб допомогти кримським татарам і українцям в Криму — щоб не дати російським солдатам за декілька днів узаконити окупацію Криму. Саме 16 березня 2014 року було повністю вирішене питання Криму. Перші добровольчі загони почали формуватися саме у ці дні, — додає він.

Саме святкування Дня добровольця почалося з молитви, виступа священика і виконання Гімну. Потім перейшли до вручення посвідчень ветерана війни. Деякі бійці їх отримати не змогли, тому що зараз — на фронті.

Окрім того, День добровольця відзначали і у місті Вараш — заходи проводили біля міської ради.

QHA