КИЇВ (QHA) -

Алеями Маріїнського парку, однієї з головних туристичних точок Києва, суботнім ранком їздили трактор і самоскид. А довкола кипіла робота. Бігуни і місцеві жителі, які вигулюють чотириногих улюбленців, сьогодні тут були у меншості.

Березневий суботник — у розпалі! У вантажівки летить загорнуте в клейонку торішнє листя впереміш зі сміттям. Ударною силою виступають курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації. Сорок хлопців у формі Збройних сил України терпляче виконують накази командирів, повісивши теплі куртки на дерева і шурхаючи граблями.

Під час п'ятихвилинних перерв курсанти сиділи на лавочках і розповідали армійські анекдоти.

— По допомогу у прибиранні території до нас звернувся глава Печерської районної адміністрації. Ось ми і прийшли. Захід проходить без порушень, згідно із денним розпорядком,  зазначив заступник начальника факультету з морально-психологічного забезпечення підполковник Віталій Лукашенко.

Після прибирання військові повернулися до своїх частин на обід.

Наступна група активістів працівники сфери освіти, близько ста осіб.

За годинку, думаю, впораємося. Взяли граблі, де брудніше, там і працюємо, розповідає начальник управління освіти та інноваційного розвитку Печерської райадміністрації Тетяна Копил.

Хоча прибирання проводилася неподалік від будівлі Міністерства охорони здоров'я, жоден чиновник цього відомства, як і сусідньої Верховної Ради, на суботник не прийшов.

— Нехай займаються стратегічнішими питаннями, поблажливо каже голова Печерської райадміністрації Сергій Мартинчук. Великдень ранній цього року, часу немає. А порядок наводити треба. Восени листя не прибирали, бо не знали, яким буде сніговий покрив, чи вимерзне трава. Та й добриво землі гарне.

Закликали на суботник нехитрим способом — працівники управління освіти розклеїли на будинках району оголошення: хто хоче, будьте люб'язні, на 10:00 до Маріїнського парку. У підсумку прийшли студенти та працівники апарату Печерської РДА.

— Так вони громадянську позицію демонструють, запевняє Мартинчук, додавши, що цього року в адміністрації у планах капітальний ремонт парку.

При цьому біля самої Печерської адміністрації, за словами працівниці відділу освіти Світлани, прибирання ще не проводили:

Біля себе це в планах, ще приберемо. Тільки початок березня!

А у місцевої жительки одного з будинків у Кріпосному провулку, пенсіонерки Надії Іванової, від побаченого суботника у парку стався напад ностальгії за Радянським Союзом.

Раніше обов'язково були суботники. Студенти виходили. Хороша ж традиція допомогти своїм. Пам'ятаю, виїздили в Голосіїв, вимітали Голосіївську площу зі студентами інституту іноземних мов. І патріотично, і здорово, посміхаючись, згадує вона.

Тимур Савін

ФОТО: Юрій Зущик (QHA)

QHA