КИЇВ (QHA) -

В рамках міжнародного проекту "Побудова мостів між національними меншинами Німеччини та України" Radio Hayat та інформаційне агентство "Кримські новини" відвідала делегація Організації захисту пригноблених народів з ФРН.

— Ми тут для того, щоб побудувати мости між Україною та Німеччиною, але не на рівні держав, а скоріше між національними меншинами в наших країнах, вважає учасник програми, представник німецької громади Італії Вольфганг Майер.

В рамках проекту 18 представників національних меншин, які проживають на території ФРН, отримали можливість провести тиждень в Україні, щоб ближче познайомитися з культурою країни, особливостями взаємодії національних меншин з українськими органами влади та іншими аспектами життя національних меншин.

Тільки завдяки цій програмі я дізналася, що в Німеччині офіційно визнаними є всього 4 національних меншини, в той час як в Україні їх більше сотні. Тобто в Німеччині та Україні абсолютно різні підходи. У таких суспільствах, де є багато націй, важливо налагоджувати контакт одне з одним,  розповіла кореспонденту QHA учасниця програми, азербайджанка з Німеччини Сабіна.

Програма є частиною проекту МЗС Німеччини "Побудова співпраці між громадянськими суспільствами Німеччини та країн Східного партнерства та Росії", а з української сторони партнером є громадська організація "DEVAM", яка об'єднує кримських татар, які проживають у Києві.

QHA