КОНОТОП (QHA) -

Сьогодні з Києва до Конотопа прибула делегація кримськотатарських та українських вчених і членів Меджлісу з метою участі у святкових заходах, присвячених Конотопській битві, під час якої українці пліч-о-пліч із кримськими татарами боролися з московськими агресорами. До складу делегації увійшли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров; член Меджлісу кримськотатарського народу, директор агентства «Кримські новини» Гаяна Юксель; член Меджлісу кримськотатарського народу, директор БО Фонд «Крим» Різа Шевкієв: координатор Таврійської гуманітарної платформи, історик Андрій Іванець; голова ГО «Українська ініціатива», вчений і перекладач Юрій Косенко.

Цього року Україна відзначає 358-річчя славної спільної перемоги у Конотопській битві проти російського війська 1659 року, коли коаліція польських загонів, частини українського козацтва і кримських татар під головуванням гетьмана Івана Виговського і кримського хана Мухамеда Гірея IV, які склали основу ударної сили, дали відсіч російському вторгненню на територію сучасної України під час російсько-польської війни.

Конотопська битва увійшла в історію як одна з найзапекліших битв XVII століття. Бій досі залишається предметом полеміки українських і російських істориків. Останніх бентежить той факт, що об'єднані сили українських козаків і кримськотатарського війська буквально розгромили багатотисячну армію російського воєводи Олексія Трубецького. Крім того, тема Конотопської битви і участі в ній кримських татар неодноразово піддавалася замовчуванню і в самій українській історіографії.

ФОТО: інтернет

QHA