СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 7 серпня, у Верховному «суді» Криму проходять судові дебати у «справі Чийгоза». Про хід засідання із залу суду повідомляє громадянська активістка, дочка заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Айше Умерова.

— Верховний «суд» Криму. Дев'ята ранку. Контроль на вході: стандартний огляд речей, дивне прохання надпити саме 2 ковтка води з пляшки. Дізналися, в якому залі буде засідання. Але пройти можливості немає  коридор перекрили, на вході стоять двоє приставів. Пропускати почали за 5 хвилин до початку засідання, попередньо ще раз додивившись сумки. Перед залом засідань знову двоє приставів, і всередині  ще двоє. До зали змогли пройти близько 20 людей, довелося потіснитися, але все-таки вмістилися. А для трьох «потерпілих» навіть стільці принесли, і ще запитали, чи зручно їм. Така ось «вибіркова ввічливість»...

Суддя Зіньків запитує, чи готові учасники процесу до дебатів. Адвокати вказують, що часу на підготовку до дебатів у справі з такою величезною кількістю матеріалів (близько 40 томів, 100 гігабайт відео, близько 200 допитаних) було виділено вкрай мало часу аж 3 робочих дня.

Я до всього готовий! каже Ахтем аг'а з екрану (до зали його знову не привезли, він уже рік бере участь у засіданнях тільки по відеозв'язку).

Суддя визначає порядок починає прокурор Анастасія Супряга, потім «потерпілі» Баранов, Соловйов і Фатуєв, після адвокати Микола Полозов і Олександр Лісовий, і на завершення сам Ахтем аг'а.

Прокурор починає читати, причому так швидко і невиразно, що навіть слухачам у залі не все ясно, а як чутно у СІЗО через єдиний мікрофон, який висить у центрі залу, можна лише здогадуватися. Адвокат Лісовий просить говорити повільніше і голосніше. Ахтем аг'а говорить про те саме, половину йому просто не чути.

Супряга зачитує:

Провину Чийгоз не визнав, але його вина повністю доведена зібраними у ході слідства матеріалами.

І знову читає дуже швидко, так, що захист змушений кілька разів знову нагадувати про своє прохання. На що прокурор почала практично кричати:

 Прошу перерви, неможливо працювати, вони мене постійно перебивають і взагалі поводяться по-свинськи!

На цей випад Ахтем аг'а відповідає:

 Ось прийдіть і сидите ось тут, поруч зі мною!

 Ахтеме Зейтуллайовичу, на все свій час!  каже йому Микола Полозов.

Суддя Крючков майже засинає, сидячи у кріслі, ледве розплющує очі, бореться зі сном як може. А прокурор продовжує читати звинувачення, наводить цитати з допиту різних свідків, використовує формулювання, яких раніше не було у справі.

І оголошує, що вимагає для Чийгоза 8 років колонії суворого режиму. Захист просить перерву, щоб порадитися і обговорити все зі своїм підзахисним. О 14.00 засідання продовжиться.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується у слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає у рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

Зазначимо, що сьогодні, 7 серпня відбудеться фінальна частина судового процесу.

QHA