МАРІУПОЛЬ (QHA) -

У лютому цього року Маріуполь «отримав» нового начальника управління охорони здоров'я міської ради. Ним став тернопільський приватний хірург і економіст Сергій Данилков. На його рахунку відкриття декількох успішних приватних клінік, а також консультування медичних установ. З приватної медицини лікар перейшов до державної, залишившись в Україні, незважаючи на пропозиції переїхати за кордон.

Сергій Данилков розповів про своє бачення стратегії розвитку і медичної реформи в Маріуполі, зупинившись на головних проблемах міста:

— Проблема в тому, що ми не встигаємо освоювати всі кошти, що виділяються з бюджету, — зазначив він, — ми платимо за зайві лікарняні ліжка і за комуналку, яка не використовується для пацієнтів — цих пацієнтів просто немає. На сьогодні в Маріуполі просто не вистачає пацієнтів на ті потужності, які є в лікарнях.

За словами Сергія Данілкова, у Маріуполі на перше місце виходять захворювання дихальних шляхів, причому основний відсоток — це спровоковані пилом алергії та інші хвороби, а не онкологія, як вважає багато хто. На другому місці знаходяться травми та захворювання кістково-м'язового апарату. А це означає, що у нас небезпечні вулиці та підприємства — основні чинники безпеки міста.

Ще однією проблемою, на думку Данілкова, є історичний фактор — хаотична забудова лікарень для обслуговування заводів і підприємств. Як тільки ці медустанови перейшли до комерціалізації — тут же їх чекали підсумки непродуманої забудови тих часів. І додатковим фактором є проблема з кадрами — їх не вистачає, а ті, які є, мають недостатній рівень кваліфікації.

— Донецьк тепер відділяє кордон, і у Маріуполя немає можливості використовувати його фахівців, — говорить начальник управління охорони здоров'я, — раніше все, що було трохи складніше, — направляли в лікарню імені Калініна в Донецьку, а своїх фахівців не розвивали. Тепер потрібно ростити «вузьких» спеціалістів у самому Маріуполі, виходити на новий рівень.

Ці проблеми команду Сергія Данілкова не дивують, вони не унікальні для Маріуполя, а, швидше за все, стали загальними для української медицини. І вирішувати їх необхідно комплексно, для чого і була розроблена стратегія медичної реформи і перезавантаження маріупольських лікарень. Разом зі своєю командою лікар планує втілити в життя медичну реформу в Маріуполі до 2021 року.

— Основна проблема — це звіряче обличчя нашої медицини, — нарікає Данилков, — але ми будемо створювати нову професію — медичний адміністратор, який буде в одній особі і психологом, і конфліктологом, і мати медичну освіту.

Втім, як зазначає лікар, на створення окремого класу співробітників у сфері охорони здоров'я — привітних і компетентних медичних адміністраторів — у бюджеті просто немає грошей. Шукати кошти для втілення цього амбітного плану нова маріупольська команда збирається на стороні — за допомогою грантів і пошуку спонсорів.

QHA