КИЇВ (QHA) -

Кількість загиблих у результаті Голодомору значно вища, ніж вказано у офіційних джерелах. Таку думку озвучили історики під час прес-конференції, яка проходила у Києві 9 січня, передає кореспондент QHA.

Так, українські демографи, базуючись на інформації із Всесоюзних переписів 1926, 1937 і 1939 років, заявляють про 3,9 млн. загиблих. Однак вчені, грунтуючись на показниках поточного обліку населення станом на 1 січня 1932 року, наполягають на цифрі втрат мінімум у 7 мільйонів чоловік.

— Ми бачимо наміри низки наукових діячів, які хочуть законсервувати число жертв у кількості 3,9 млн. Саме через це ще два роки тому за участю КНУ ім. Тараса Шевченка була проведена перша конференція, на якій було прийнято резолюцію, згідно з якою рекомендується визнати кількість жертв Голодомору: 7 млн. ​​в Україні і 3 млн. — за її межами, на Кубані і Поволжі, — розповіла генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк.

Як зазначається, дані демографів ґрунтуються на тих переписах населення, які були сфальсифіковані тоталітарною владою. За словами Стасюк, у цей період діяла заборона офіційно реєструвати загиблих, а інформація про Голодомор навмисно замовчувалася.

Крім того, як заявив професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член правління ВГО «Меморіал» імені Василя Стуса Володимир Сергійчук, під час підрахунку загиблих під час геноциду не було взято до уваги тих, хто намагався втекти від голоду, і був розстріляний на кордоні.

— Наші демографи з окремими істориками поспішають, щоб цю цифру узаконити і щоб саме з цією цифрою звертатися в ООН, щоб там визнали Голодомор геноцидом в кількості у 3,9 млн. Це замість того, щоб йти до кінця в пошуках реальної цифри, — підкреслив він.

Довідка. В час Голодомору 1932-1933 рр. у результаті радянського геноциду загинуло, за різними оцінками, від 7 до 10 мільйонів жителів України.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко запропонував прийняти закон про притягнення до відповідальності за невизнання Голодомору і Голокосту. Він заявив, що російська агресія проти України — це продовження політики Кремля, яка впроваджувалася під час Голодомору.

QHA