СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Кримськотатарський ресурсний центр (CTRC) оприлюднив аналіз порушень прав людини в окупованому Криму у січні 2018 року. Про це повідомляється на сайті CTRC.

— За даними організації, за місяць російські силовики провели 9 обшуків у будинках кримських татар. Працівниками Державтоінспекції зафіксовано 5 затримань, 7 допитів, 4 арешти. У січні окупаційні суди Криму призначили 11 штрафів кримськотатарським та українським активістам на суму 115 тисяч рублів, сказано у повідомленні.

У ресурсному центрі зазначили, що на окупованому півострові 43 рази порушили право на справедливий суд, 8 разів — на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я.

Також один раз російські силовики порушили право на мирні зібрання і 8 разів на свободу пересування, повідомили у центрі.

Нагадаємо, постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук заявив, що міжнародна присутність і постійний контроль за дотриманням прав людини нагально необхідні в Автономній Республіці Крим і Севастополі, де російська окупаційна адміністрація продовжує грубо порушувати права людини та міжнародне гуманітарне право.

За його словами, «кричущі порушення прав і свобод людини і зобов'язання ОБСЄ у сфері людського виміру в окупованому Криму вимагають підвищеної уваги ОБСЄ та її автономних інститутів до важкого становища людей, що перебувають під окупацією».

QHA