КИЇВ (QHA) -

Народний депутат України від фракції БПП, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив надію, що вже у вересні до Конституції України буде внесений проект змін щодо частини створення Кримськотатарської автономії.

Про це він повідомив, виступаючи на мітингу на Майдані Незалежності, приуроченому до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, передає кореспондент QHA.

Він також висловив надію на те, що Конституційна комісія оперативно розробить відповідні зміни і подасть їх до Верховної Ради. Чубаров також зазначив, що для внесення змін до Конституції потрібна конституційна більшість — 300 голосів, і закликав народних депутатів проявити солідарність у цьому питанні.

Голова Меджлісу підкреслив, що створення Кримськотатарської автономії є однією з найважливіших передумов до деокупації Криму.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, який також виступив на мітингу, зазначив, коли після війни відбувалися сталінські репресії проти народів, світ був занадто зайнятий своїми післявоєнними клопотами і не чинив необхідної підтримки, і підкреслив:

— Але зараз у нас є держава Україна.

Джемілєв висловив надію, що в кінцевому підсумку права кримських татар будуть відновлені — після деокупації Криму, у вільній Україні.

Як повідомляло QHA, 18 травня президент України Петро Порошенко присвоїв звання Героя України кримчанину Решату Аметову — першій жертві російських окупантів Криму.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року в Криму почалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. Дорогою і протягом першого року висилання від голоду і хвороб загинули більше 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину в Крим лише у 1989 році.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочате прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

QHA