КИЇВ (QHA) -

«Скіфське золото» повернеться до Криму після того, як звідти підуть окупанти. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Голландські юристи виявилися на висоті. Окружний суд Амстердама ухвалив рішення повернути безцінну колекцію Києву. До Криму ж колекція повернутися одночасно з деокупацією півострова і відходом російських окупаційних військ!,  заявив глава Меджлісу.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, зібрання золотих артефактів з Криму, яке знаходилося на правах оренди в голландському музеї Алларда Пірсона, коли Росія анексувала півострів, має бути повернуте в Україну, а не в музеї Криму, де виставлялося спочатку. Таке рішення виніс голландський суд 14 грудня. Це рішення було винесене у зв'язку з тим, що музеї Криму, які є стороною конфлікту, не є самостійним суб'єктом.

Предметом розгляду була колекція з 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником «Херсонес Таврійський» і Бахчисарайським історико-культурним заповідником для експонування в музеї Алларда Пірсона (Амстердам) на виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» у лютому 2014 року. Серед експонатів виставки — артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені і мечі стародавніх греків і скіфів. Нідерланди оцінили колекцію у 10 мільярдів євро.

QHA