ЧОНГАР (QHA) -

Конфлікт між українськими військовими та представниками кримськотатарського батальйону «Аскер», що спалахнув у селі Чонгар у ніч з 12 на 13 лютого, вичерпаний, написав у Facebook глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, інцидент між військовими трапився через те, що «невиправдано довго затягнулося прийняття рішення про створення в складі ЗСУ або Національної гвардії окремого кримськотатарського військового підрозділу».

— Молоді люди (і не зовсім молоді) у складі громадської організації «Аскер» проводили військову підготовку, сприяли прикордонній та митній службам України на КПВВ «Чонгар», «Чаплинка» і «Каланчак» у контролі за переміщенням людей та транспорту між материковою Україною та тимчасово окупованим Кримом. При цьому як для однієї, так і для іншої служби постійний цивільний контроль, здійснюваний громадським об'єднанням «Аскер», був, м'яко кажучи, незручний, — написав Чубаров.

Небажаними «аскерівці», на думку глави Меджлісу, стали і для тіньових ділків, які налагодили незаконний бізнес на адміністративному кордоні.

— Природно, і вони виступали стороною, котра прагнула витіснити «Аскер» за межі займаних ними місць дислокацій, — зазначив він.

Чубаров підкреслив: у конфлікті між «Аскер» і ЗСУ особливо погано те, що деякі з числа військовослужбовців вдалися до вигаданих версій, що спрямовані проти кримських татар.

— Такі дії нами будуть рішуче припинятися, — запевнив Чубаров.

Керівництво Меджлісу кримськотатарського народу і відповідальні особи знаходяться в режимі постійної взаємодії з керівниками відповідних міністерств, служб і підрозділів.

QHA