КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що відновлення територіальної цілісності України має відбуватися за єдиною формулою.

Таку думку він висловив на 95-у семінарі Роуза-Рота у Києві 4 липня, передає «УНІАН».

— Мені здається, що ми заходимо далі у глухий кут, коли або говоримо, або, не кажучи, думаємо про те, що є пріоритети і покроковість: спочатку Донбас, потім Крим. Мені здається, ми повинні переходити на єдину формулу для наших завдань.

За словами Чубарова, така формула повинна звучати як «відтворення територіальної цілісності Української держави в межах кордонів, визнаних міжнародною спільнотою, включаючи Автономну республіку Крим та місто Севастополь».

— Саме така формула не дозволить Путіну далі сподіватися на залишення Криму у складі Російської Федерації.

Також Рефат Чубаров висловив надію, що до вересня будуть готові пропозиції змін до Конституції України, що стосуються АРК.

— Зараз працює робоча група конституційної комісії з підготовки змін та доповнень до Конституції України щодо Автономної Республіки Крим. Я сподіваюся, що у вересні ці пропозиції будуть готові, і президент їх внесе на розгляд Верховної Ради.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу додав, що мова йде про вдосконалення статусу Криму з вирішенням питання відновлення прав кримськотатарського народу.

— Це новий формат кримської автономії, утворений на основі права кримськотатарського народу на самовизначення у складі Української унітарної держави. Він нам надасть можливості для забезпечення прав і свобод всіх людей, громадян України, які живуть у тимчасово окупованому Криму.

Як повідомляло QHA, родичі політв'язнів спільно з Меджлісом кримськотатарського народу адресували керівним особам міжнародних організацій, включаючи Генерального секретаря НАТО, лист із рекомендаціями щодо ослаблення агресії Росії.

QHA