КИЇВ (QHA) -

Закріплення в Конституції України особливого статусу міста Севастополя було помилкою. Таку думку висловив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає «Обозреватель».

На питання про те, яку норму української конституції можна назвати найгіршою, Чубаров відповів:

— З моєї точки зору, ґрунтуючись на досвіді трирічної давності, великою помилкою було визначення особливого статусу міста Севастополя. Особливий статус відбувався з міфів, які були закладені ще в Російській імперії, потім — у Радянському Союзі, а саме — через дислокацію в Севастополі російського Чорноморського флоту.

За словами Рефата Чубарова, присутність Чорноморського флоту в Севастополі вплинула на факт окупації Криму.

— Якби не було особливого статусу міста Севастополя, нам, можливо, було б легше заперечувати Росії в можливості знаходження там Чорноморського флоту. У подіях лютого 2014 року в перші тижні основним тараном, який розбивав суверенітет України на території Кримського півострова, були гарнізони Чорноморського флоту Росії, розташовані на території півострова відповідно до договору.

Як повідомляло QHA, раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив в інтерв'ю, що окупований Крим повернеться до складу України раніше, ніж цього очікує Кремль.

ФОТО: інтернет

QHA