КИЇВ (QHA) -

Державний тероризм, розв'язаний урядом М'янми проти власних громадян, які сповідують іслам, а також військова агресія Росії проти України повинні бути зупинені, а політики і посадові особи, які це здійснювали — засуджені міжнародним судом. Подібну заяву сьогодні, 2 вересня, розмістив на своїй сторінці в Фейсбуці голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

 

Нагадавши про те, що приблизна кількість мусульманських рохінджа на території М'янми становить 800 тисяч осіб, Чубаров підкреслив, що бездіяльність міжнародного співтовариства сприяло ескалації конфлікту в країні.

— Поряд з урядовими військами М'янми в спеціальних операціях «із забезпечення безпеки», що супроводжуються масовими вбивствами мусульманського населення, зґвалтуваннями жінок, звірячими тортурами і варварськими акціями залякування, беруть також участь цивільні особи, що організовуються під заступництвом буддійського духовенства.

Бездіяльність міжнародного співтовариства і безпорадність міжнародних інститутів, включаючи ООН, сприяли розширенню конфлікту до масштабів гуманітарної катастрофи, яка забирає щодня тисячі людських життів.

На наших очах розгортається трагедія народу рохінджа, яка вимагає від міжнародних організацій, в першу чергу ООН, прийняття невідкладних заходів щодо припинення масового насильства і знищення мирного населення в М'янмі.

Проте очевидно те, що слід якомога швидше усунути головні причини, що дозволили б в XXI столітті покласти край війнам і захопленням чужих територій, масовим етнічним чисткам і релігійному насильству, терористичним актам і переслідуванням людей.

Далі у своїй заяві голова Меджлісу нагадує, що через бездіяльність міжнародного суспільства вибухнула і міжнародна криза в результаті військового нападу Росії на Україну. Його причиною є, зокрема, невиконання державами-членами Будапештського меморандуму взятих на себе гарантій територіальної цілісності та суверенітету України. Сьогодні кримські татари піддаються насильницьким викраденням, вбивствам, обшукам, арештам і іншим гібридним формам придушення російським окупаційним режимом корінного народу Криму, який сповідує іслам.

— ООН, Організація ісламського співробітництва, Європейський союз, Рада Європи, ОБСЄ зобов'язані знайти у найкоротші терміни реальні механізми та шляхи припинення масових вбивств і насильства щодо народу рохінджа.

ООН, Організація ісламського співробітництва, Європейський союз, Рада Європи, ОБСЄ повинні також набратися волі і проявити свою рішучість щодо Росії як держави, яка розв'язала війну проти України і відкрито погрожує насильством іншим своїм сусідам — ​​суверенним державам.

Державний тероризм, розв'язаний урядом М'янма проти власних громадян, які сповідують іслам, як і військова агресія Росії проти України повинні бути зупинені, а політики і посадові особи, які це здійснювали, засуджені міжнародним судом!

Як повідомляло QHA, в ході операцій, що проводяться армією М'янми в Аракане під приводом боротьби із озброєними бойовиками, за останній тиждень загинуло кілька тисяч мусульман-рохінджа. Операції проводяться в 60 селах штату, десятки з яких уже спалені. Десятки тисяч араканців намагаються залишити регіон. Точну кількість загиблих встановити поки не вдається.

Найбільша хвиля насильства після 2012 року в М'янмі почалася 25 серпня з нападу Армії порятунку рохінджа Аракана на кілька поліцейських дільниць і військову базу уряду у відповідь на насильство з боку буддистських добровольців і війська, яке їх підтримує.

Репресії щодо мусульман рохінджа в рамках так званої антитерористичної операції відбуваються під керівництвом лауреата Нобелівської премії миру Аунг Сан Суу Куї — багаторічної дисидентки і борця за демократичні зміни в М'янмі, допущеної до влади військовими в минулому році. Уряд М'янми ігнорує всі попередження і заклики від ООН.

Рохінджа - етнічні бенгальці-мусульмани, переселені в Аракан в XIX — на початку XX століття британськими колоніальними властями. При загальній чисельності близько півтора мільйонів чоловік вони складають більшість населення штату. Офіційна влада і буддистське населення вважають рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш.

QHA