КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що ті, хто руйнує Ханський палац в окупованому Бахчисараї, повинні за це відповідати.

Про це він сказав в ході Міжнародної конференції «Крим 2014-2017: анексована культура», передає кореспондент QHA.

— Те, що відбувається сьогодні, здійснюється на підставі, яке готувалося заздалегідь. У 2011-2012 роках Європейський союз виділив грант, щоб підготувати Бахчисарайський палац до внесення у список ЮНЕСКО. Він повинен був увійти в нього у 2014 році, але російські окупанти завадили цьому, — повідомив він.

Чубаров зазначив, що в Криму робилося все для того, щоб експерти ЮНЕСКО побували у Ханському палаці в Бахчисараї.

— Робили все, щоб експерти ЮНЕСКО побували в Бахчисараї, і знайшли для цього формат, який би РФ не змогла використати для легалізації окупації. Будь-яке втручання без збереження оригінальності є злочином. Це знищення кримськотатарської культури, зокрема Ханського палацу, і ті, хто до цього причетні, повинні понести за це відповідальність, підкреслив він.

Голова Меджлісу додав, що ЮНЕСКО готове організувати комісію, яка б поїхала в окупований Крим.

— РФ наполягає, щоб це сталося через російський МЗС, тим самим намагаючись легалізувати анексію. Ми в Україні не маємо можливості моніторити ситуацію по всіх визначних пам'ятках в Криму, і зараз хочемо скласти повний реєстр кримських визначних пам'яток, повідомив він.

QHA повідомляло, що в Бахчисараї окупанти руйнують Ханський палац. Палац-музей закрили на 4 дні під надуманим приводом і поставили з усіх боків охорону.

QHA