МОСКВА (QHA) -

Для Володимира Путіна відвідування відомої правозахисниці Людмили Алексєєвої в день її 90-річчя — не більше ніж одна з численних спроб ввести громадян своєї країни в оману щодо злочинів, що вчинялися та продовжують здійснюватися його режимом проти України та її народів. Таку думку висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Ось і активізується вбивця в надії уникнути місця на лаві підсудних міжнародного трибуналу, — зазначив він.

Чубаров висловив упевненість, що Алексєєва «усвідомлює причини, що спонукали Путіна без дозволу приїхати до неї додому і висловити їй масу побажань, кожне з яких в устах професійного КДБіста і військового злочинця є абсолютним лицемірством».

Главу Московської Гельсінкської групи Людмилу Алексєєву також привітав з ювілеєм національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв. Він подякував правозахисниці за її «численні публікації на захист прав кримськотатарського народу і його національного руху, як при радянському режимі, так і зараз, після окупації Криму путінським режимом».

Людмила Алексєєва займається правозахисною діяльністю вже більше 50 років, починаючи з перших протестів проти засудження у 1966 році письменників Андрія Синявського і Юрія Даніеля, що опублікували свої книги за кордоном без цензури. Через загрозу позбавлення волі у 70-х роках Алексєєва була змушена емігрувати до США, де прожила 15 років.

Повернувшись до Росії, Людмила Михайлівна очолила Московську Гельсінську групу, яка є однією з найвідоміших на сьогоднішній день правозахисних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA