КИЇВ (QHA) -

Вирок, який окупаційний Сімферопольський райсуд 27 вересня винесе у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, буде обвинувальним. Таку думку висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у коментарі кореспонденту QHA.

— У нас немає сумнівів щодо того, що вирок буде обвинувальним. При тому, що Ільмі Умеров нічого протизаконного не робив. У нього є низка хвороб, які не дають окупантам можливості посадити його за ґрати. Мені здається, Умеров сам дуже добре відповів у своєму останньому слові. Він сказав, що ті, що зрадили Україну, судять тих, хто її не зрадив. Росія продовжує порушувати всі норми міжнародного права і робитиме все для того, щоб на окупованій нею території люди боялися мати свою думку, щоб вони не виходили з протестами на площі, — вважає Чубаров.

За його словами, вирок, який винесуть Умерову, так само, як і вирок заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу, прозвучить на адресу всього кримськотатарського народу.

— Вони на різних рівнях намагаються розчавити кримських татар. Крім таких судів, це ще й величезні грошові штрафи людям, які просто написали «неугодний» пост у фейсбуці або підтримали лайком. Це сьогоднішня Росія, яка ставить за мету знищення кримських татар, — зазначив голова Меджлісу.

Як писало QHA, 20 вересня відбулося останнє засідання у справі проти Ільмі Умерова. Сторони виступили в судових дебатах. Ільмі Умеров також брав у них участь — він у черговий раз зазначив, що справа проти нього сфабрикована.

«Прокурор» Семенчук запросив для Ільмі-аг'а обвинувальний вирок у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки 6 місяців умовно.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

QHA