КИЇВ (QHA) -

Вирок, винесений окупаційним судом голові Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, демонструє ставлення РФ до прав кримськотатарського народу. Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час прес-конференції «Ахтем Чийгоз — мужній бранець Кремля», яка проходила у Києві 11 вересня, передає кореспондент QHA.

У нас не було ілюзій щодо вироку. Але цей вирок показує те, що російська влада відкрито і цинічно продемонструвала своє справжнє ставлення до прав кримськотатарського народу. Це вирок не тільки і не стільки Ахтему Чийгозу, це вирок всьому кримськотатарському народу, що несе в собі меседж: «Не висовуйтеся, інакше будете покарані», впевнений Чубаров.

При цьому він зазначив, що російські окупанти зробили все можливе, щоб кримські татари не змогли зібратися під будівлею «суду» і підтримати Чийгоза.

Для того, щоб уникнути тієї кількості людей, які приходять на такі засідання, сьогодні була виділена зала, де було тільки 10 місць. До зали пустили лише адвокатів Чийгоза та його дружину. Також під'їзні дороги до будівлі суду були перекриті вантажівками, але, тим не менше, близько 400 кримських татар зібралися на площі перед судом, — сказав глава Меджлісу.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

QHA