КИЇВ (QHA) -

Росія буде йти на виправлення своїх злочинних дій з приводу українських політв'язнів.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Вона буде змушена, хай навіть дуже повільно, але виконувати закони і вимоги міжнародного співтовариства. Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз, як і всі інші політичні в'язні, які незаконно прибувають за ґратами, незаконно звинувачуються, вони засуджуються теж незаконно. І всі ті, хто брав участь з боку окупантів — вони будуть ще за це відповідати, — зазначив Чубаров.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу заявив, що всі політв'язні будуть звільнені, що стане першим кроком з виправлення ситуації.

— Міжнародній спільноті треба зберігати свою єдність і треба посилювати свої вимоги. З боку Росії в переговорах зі звільнення Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза було чимало вимог, але у результаті переговорного процесу всі вони були відкинуті, — додав він.

Раніше QHA повідомляло, що заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова незабаром передадуть Україні. На даний момент політв'язні Кремля знаходяться в Туреччині.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Чийгоза «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з засудженням Чийгоза, а спікер МЗС України Мар'яна Беца зазначила, що «боротьба за Чийгоза» триватиме.

Група моніторингу прав національних меншин зазначила, що вирок Чийгоз носить особливий, показовий характер і одночасно є яскравою ілюстрацією правового нігілізму і цинізму окупаційної влади.

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили  судове слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня в своєму останньому слові у «суді» Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу був затриманий у січні 2015 роки за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, у тому числі, з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

Нагадаємо, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Кримськотатарський Ресурсний центр заявляє, що рішення окупаційного суду політично мотивоване і злочинне. Це неправосудне рішення спрямоване проти всіх, хто не згоден з незаконними діями Росії в Криму. Таким чином Росія демонструє боротьбу з інакомисленням і свободою слова. Судилище над Ільмі Умеровим є прикладом ксенофобії відносно корінного народу Криму і методом його залякування.

QHA