КИЇВ (QHA) -

У бюджеті-2017 уряд передбачив 35 млн 480 тисяч гривень на питання, пов’язані з потребами кримських татар. Як розповів кореспонденту QHA голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат  Рефат Чубаров, відповідне фінансування закладено в статті ухваленого сьогодні Радою державного бюджету на 2017 рік (щодо розселення та облаштування кримських татар, які вимушенно виїхали з Криму і постійно проживають на материковій Україні).

 Рефат Чубаров повідомив, що уряд знайшов можливість внесення до бюджета цих коштів вчора під час обговорення  проекту бюджету. За його словами, вказані 35,4 млн грн будуть спрямовані на підтримку телекомпанії АТR, дитячого телеканалу "Lale", радіо "Meydan".

— Ці ЗМІ є вкрай важливою комунікаційною мережею материкової України із окупованим Кримом, які ведуть мовлення трьома мовами. Вони єдині, хто може готувати інформаційний продукт кримськотатарською мовою.

Коментуючи розмір виділених коштів, Рефат Чубаров зауважив:

— Це  немаленька сума, але  її теж не було, і під час вчорашнього обговорення уряд знайшов можливість виділити її.

Рефат Чубаров підкреслив, що уряд вважає необхідним збереження комунікаційної мережі, яка пов’язує материкову Україну з тимчасово окупованим Кримом, яка надає можливість людям, які живуть в окупованому Криму, щоденно отримувати інформацію про події на матеріковій Україні або  в інших країнах.

— Уряд вважає дуже важливим зберігати цю комунікаційну мережу, яка одразу працює на всіх, хто живе в Криму. І найголовніше те, що уряд за рахунок бюджетного фінансування забезпечує можливість /кримчанам в окупації та на «материку»/ отримувати інформацію трьома мовами (кримськотатарською, українською, російською), якими мовлять АТR, "Lale" і "Meydan". У тому числі, завдяки цій допомозі кримські татари і надалі  зможуть отримувати радіо- і телевізійну інформацію, слухати передачі з різних сфер, що допоможе їм зберігати свою ідентичність, розвиватися в різних сферах, включаючи культурні й освітні програми.

Рефат Чубаров також зазначив, що за іншими статтями бюджету передбачені видатки на забезпечення потреб внутрішніх переселенців і з Криму, і з Донбасу.

— Якщо ми говоримо про потреби людей, які змушені були покинути Крим, то це не лише кримські татари, і не лише з Криму. Допомога цим людям передбачена за іншими статтям, що стосуються внутрішньо переміщених осіб. Але зрозуміло, що все одно тих коштів буде вкрай недостатньо.

Як відзначив народний депутат, наразі у переважної більшості вимушених переселенців, які живуть на «материку», є дві найболючіші проблеми – це робота і житло.

Як повідомляло QHA, на початку грудня Президент підписав Закон, яким дозволялось з держбюджету фінансувати українські кримськотатарські телерадіокомпанії.

QHA