КИЇВ (QHA) -

Вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу повинен розкрити очі європейським політикам, які виступають за співпрацю з Російською Федерацією. Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час прес-конференції «Ахтем Чийгоз — мужній бранець Кремля», яка проходила у Києві 11 вересня, передає кореспондент QHA.

Особисто для мене дуже важливо, щоб через долю Ахтема Чийгоза і цей цинічний і брутальний вирок, який був винесений всьому кримськотатарському народу, на це звернули увагу в тих країнах, в яких деякі політики озвучують різні варіації компромісів з Путіним. Зокрема це стосується ряду німецьких політиків, які перед виборами зробили заяви, які можна розцінювати як зневагу до положення з правами людини в окупованому Криму, вважає Чубаров.

Він також упевнений, що зараз вся міжнародна спільнота має організуватися навколо захисту громадян України, які перебувають у Криму.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

QHA