КИЇВ (QHA) -

Робоча група з напрацювання змін до Конституції України щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь почне роботу 24 травня. Про це у коментарі QHA повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.

Раніше Рефат Чубаров анонсував засідання робочої групи 22 травня.

Народний депутат зазначив, що робоча група складається з членів конституційної комісії, до якої входять шановані в Україні юристи, серед яких — професори Володимир Буткевич і Сергій Головатий, народний депутат Юрій Ключковський та інші. Крім того, за його словами, планується залучення до роботи досить широкого кола відомих в Україні експертів, громадських діячів та юристів.

— Сподіваюся, що відразу буде наданий дуже чіткий алгоритм. Я особливо буду закликати своїх колег, щоб ми надали всі наші пропозиції та закінчили роботу до вересня цього року. Тоді вже на наступній сесії Верховної Ради України ми зможемо запропонувати розглянути напрацьовані нами пропозиції щодо змін до Конституції України, що стосуються Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, — підкреслив Чубаров.

Народний депутат також зазначив, що для переконання противників змін до Конституції в цьому питанні члени робочої групи мають достатньо аргументів, у тому числі і головний — право кримськотатарського народу на самовизначення.

— Ми говоримо про таку форму автономії, яка максимально б могла взаємопов'язувати інтереси української держави і відповідала б праву корінного народу на самовизначення. Навколо цього питання і будемо шукати всі відповіді. Зрозуміло, що всі наші пропозиції повинні також створювати реальні умови для забезпечення прав і свобод всіх людей, що живуть у Криму, — підкреслив він.

Крім того, глава Меджлісу висловив переконання, що у результаті плідної роботи буде «визначена форма реалізації кримськотатарського народу свого права на самовизначення».

— Ми чітко випишемо норми, що забезпечують права всіх людей, і чітко покажемо, яким чином ми зміцнюємо суверенітет української держави на кримській землі, — резюмував Рефат Чубаров.

Як повідомляло раніше QHA, 14 травня президент України Петро Порошенко під час прес-конференції з журналістами заявив, що готовий внести зміни до Конституції України в частині створення Кримськотатарської автономії в Криму.

Нагадаємо, 11 травня Конституційна комісія створила робочу групу, яка розроблятиме поправки до розділу Х Конституції України «Автономна Республіка Крим». Робота групи буде спрямована на введення поправок для узаконення права кримських татар як корінного народу Криму на самовизначення у рамках унітарної держави Україна.

Зокрема, у цьому розділі має бути прописано, чому в складі унітарної України з'являється Кримськотатарська автономія: її створюють для забезпечення кримським татарам як корінному народу Криму всіх гарантій для самозбереження і розвитку. Також поступово необхідно буде внести зміни до Конституції АР Крим та законодавства, що стосується питань управління в Криму, виборчої системи, освіти тощо.

QHA