ПАРИЖ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у рамках 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО обговорив з міністром освіти Швеції, лідером партії зелених Густавом Фрідоліном процес знищення Ханського палацу в Бахчисараї окупаційною владою Криму.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

— Обговорили ситуацію в Криму, зокрема, знищення окупантами під виглядом реставраційних робіт Ханського палацу в Бахчисараї. При цьому, передав пану Міністру комплект фотографій, які свідчать про руйнування палацу, які були мені надіслані  кілька днів тому з Криму, — зазначив лідер Меджлісу.

Також Чубаров подякував уряду Швеції за всебічну підтримку кримських татар і України.

Відзначимо, Ханський палац заснували ще в XVI столітті під час правління хана Сахиба I Герая. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника. У приміщеннях палацу розміщені музей історії та культури кримських татар, художній музей, виставка холодної та вогнепальної зброї.

У жовтні 2015 року окупанти внесли Ханський палац до списку об'єктів культурної спадщини федерального значення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Бахчисараї окупанти руйнують Ханський палац. Палац-музей закрили на 4 дні під приводом підготовки до сторіччя і поставили з усіх боків охорону.

QHA