КИЇВ (QHA) -

Затримавши 76-річного кримськотатарського активіста Сервера Караметова з хворобою Паркінсона, окупаційна влада продемонструвала, на що готова піти при винесенні вироку заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову, який має такий же медичний діагноз. Таку думку кореспонденту QHA висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Під час перегляду рішення про арешт на десять діб Серверу аг'а Караметову так званий апеляційний кримський «суд» міг обмежитися грошовим штрафом і виявити гуманізм щодо 76-річного хворої старої людини. Але вони не пішли на це. Я гадаю, що це пов'язане з майбутнім вироком Ільмі Умерову, якому загрожує від п'яти років позбавлення волі і який теж має хворобу Паркінсона. Якщо адвокати сподіваються, що це буде обов'язково враховано, оскільки цього вимагає саме російське законодавство, то мені здається, що окупаційна влада в такий спосіб продемонструвала інший варіант розвитку у «справі Ільмі Умерова», зазначив Рефат Чубаров.

Як повідомляло раніше QHA, Сервера Караметова затримали 8 серпня за одиночний пікет біля «Верховного суду» Криму. На момент затримання Караметов стояв біля будівлі суду з плакатом, на якому великими літерами було написано «Путін, наші діти — не терористи!». Внизу було також приписано: «Досить звинувачувати кримських татар!».

8 серпня «суд» Сімферополя оштрафував літнього активіста на 10 тисяч рублів нібито за «непокору поліції». Пізніше він же відхилив Апеляційну скаргу.

Зазначимо, що Сервер Караметов страждає на хворобу Паркінсона і порушення мови, незважаючи на це, російські силовики затримали його, і два дні тримали в суді.

Нагадаємо, що 7 червня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд почав розглядати по суті справу заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова. Засідання проводяться щосереди.

12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

QHA