КИЇВ (QHA) -

Росія намагається показати звільненням заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза через Анкару, що не збирається співпрацювати з Україною, а лише йде назустріч Туреччині.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Я і мої товариші в Києві чекаємо їх на днях в Україні. Ми розуміємо, чому їх звільнили через переміщення до Туреччини. Щоб показати, що, мовляв, вони йдуть не назустріч українській державі, а йдуть назустріч Туреччині, це така тактика з боку Росії. Але переміщення їх за межі Криму означає, що їм закрили дорогу додому, тобто, це звільнення із забороною проживати у Криму, — пояснив Чубаров.

Також Чубаров зазначив, що Умеров і Чийгоз працюватимуть у Києві, "поки ми всі разом не повернемося додому у звільнений Крим".

25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

Чийгоза та Умерова спочатку привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи. Літак з представниками Меджлісу вилетів до Анкари о 13:37 за місцевим часом.

Пізніше з'явилася інформація, що вони прибули до Туреччини.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія буде йти на виправлення своїх злочинних дій відносно українських політв'язнів.

Він зазначив, що всі політв'язні будуть звільнені, що стане першим кроком до виправлення ситуації.

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за його зусилля у звільненні Чийгоза та Умерова.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA