КИЇВ (QHA) -

Приліт колишніх політв'язнів Кремля, заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза, відбудеться завтра, о 13:50 за Київським часом.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рафат Чубаров кореспонденту QHA.

Раніше QHA повідомляло, що 25 жовтня колишніх політв'язнів Кремля Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

Відзначимо, що спочатку приліт Чийгоза та Умерова планувався на 26 жовтня, пізніше з'явилася інформація, що його перенесли на 27 жовтня.

У Туреччині Чийгоз зазначив, що кримськотатарський народ отримав гарантії того, що репресії щодо кримських татар у Криму не залишаться безкарними. Також він заявив про своє бажання повернутися до Криму.

Ільмі Умеров заявив, що його забрали з окупованого Криму до Анкари прямо з лікарняної палати. Співробітники ФСБ Росії пропонували йому написати прохання про помилування на ім'я президента Російської Федерації Володимира Путіна, але він категорично відмовився.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

QHA