СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Меджліс кримськотатарського народу готує звернення до прокуратури АРК із затримання 14 серпня в окупованому Криму активістів, які вийшли на підтримку заарештованого раніше Сервера Караметова, заявив народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у коментарі QirimInfo.

— Меджліс вже готує звернення про притягнення до кримінальної відповідальності окремих осіб і інститутів, причетних до сьогоднішніх неправомірним затриманням в окупованому Криму, повідомив Чубаров.

Зазначимо, що раніше глава Меджлісу направив до прокуратури АРК аналогічне звернення щодо затримання 76-річного активіста Сервера Караметова.

— Кримські татари таким чином знаходять, в умовах авторитарного режиму, адекватні форми ненасильницької боротьби з агресором, прокоментував вчорашні пікети у Сімферополі народний депутат.

Нагадаємо, вчора зранку четверо літніх активістів вийшли з одиночними пікетами під адміністративні будівлі Сімферополя — під Держраду, Радмін, МВС і «Верховний суд». Активісти висловили своє невдоволення затриманням 76-річного Сервера Караметова, якому 9 серпня «суд» дав 10 діб арешту за нібито «непокору поліції».

Пізніше співробітники поліції затримали і відвезли в місцеві відділення поліції вісьмох активістів. Серед затриманих — самі активісти і ті, хто вів відеотрансляцію.

На затриманого вчора вранці Давлатова Ярикула Темировича, 1953 року народження, вже склали протокол за частиною 1 ст.20 КоАП РФ (порушення організатором публічного заходу або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування).

QHA