КИЇВ (QHA) -

Для того, щоб звільнити політв'язня українця Олега Сенцова, докладається багато зусиль, проте не вистачає мобілізації української громадськості.

Про це заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Кримському домі на презентації книги «Олег Сенцов».

— Я знаю, що для того, щоб звільнити Сенцова, докладається багато зусиль, але не вистачає мобілізації української громадськості. Треба знаходити нові форми тиску на РФ. Його заслання так далеко це помста. В Криму дуже страшно, але не настільки, щоб люди не зустрічалися і не підтримували один одного, зазначив він.

Крім того, Чубаров повідомив, що знав про Сенцова ще до його арешту окупантами.

Я не був знайомий з Сенцовим особисто, але, виявляється, я знав його. Тоді (йдеться про 2014 рік,  ред.) ми сиділи навпроти Аксьонова, і нам не хотіли дозволяти відзначити день Депортації. Їхнім аргументом було, що 18 травня готується терористична атака. Ми говорили, що такого не буде, і що ми вийдемо на площу. Потім минуло кілька днів, і вони мені сказали, що впіймали групу терористів, які готували атаку на 9 і 18 травня. І потім я зрозумів, що він говорив про Сенцова.

Раніше лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у Кримському домі заявив, що патріот України і політв'язень Олег Сенцов, будучи етнічним росіяном, своїми життєвими принципами спростовує російську пропаганду.

Нагадаємо, що у серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними у нібито створенні у Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

QHA