КИЇВ (QHA) -

У звільненні заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, брало участь безліч людей.

Про це написав у Facebook глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

— До процесу звільнення Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза було залучено безліч людей від президента України та президентів інших країн, лідера кримськотатарського народу Мустафи агьа Джемілєва і керівництва Меджлісу кримськотатарського народу до родичів і адвокатів політв'язнів, написав він.

Крім того Чубаров зазначив, що звільнення всіх політв'язнів у Криму було і залишається одним із головних завдань Меджлісу кримськотатарського народу на етапі тимчасової окупації Криму Російською Федерацією.

— Ми продовжуємо робити і надалі все можливе, і більше того, щоб радість звільнення увійшла в кожну кримськотатарську родину, запанувала над усім Кримом. Від імені Меджлісу кримськотатарського народу висловлюю щиру подяку всім, хто сприяв звільненню Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза!, написав він.

Раніше заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині.

Нагадаємо, 11 вересня так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA