БУДАПЕШТ (QHA) -

Міністри закордонних справ Угорщини, Румунії, Греції та Болгарії направлять лист ОБСЄ із закликом про те, що новий закон України про освіту не повинен зачіпати прав нацменшин. Про це заявила віце-прем'єр і міністр закордонних справ Болгарії Катерина Захарієва.

Відповідний лист було підписано для міністра закордонних справ України.

Глава МЗС Болгарії зазначила, що вже відбулася розмова із заступником посла України в Болгарії, а також між заступником міністра освіти Болгарії з заступником міністра освіти України.

— Українська сторона запевнила, що закон спрямований на зміцнення української мови і не вплине на вивчення європейських мов, додала вона.

QHA повідомляло, що Угорщина звернулася зі скаргою до генерального секретаря ОБСЄ, уповноваженого організації у справах нацменшин і чинного голови ОБСЄ, а також до верховного комісара ООН з прав людини і комісара ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства. У своєму листі угорський уряд звертає увагу міжнародних організацій на прийняття Верховною Радою нового закону про освіту, який, на думку Будапешта, обмежуватиме права угорської меншини в Україні.

Також Угорщина запропонувала президенту України Петру Порошенку не підписувати освітній закон.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу у навчальних закладах є державна мова.

QHA