КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко звернувся до українського народу з нагоди 80-річчя від дня народження видатного політичного і державного діяча, правозахисника, Героя України В'ячеслава Чорновіла.

Звернення розміщено на сайті адміністрації президента.

— Один з натхненників таких доленосних подій в історії нашої держави, як проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення незалежності України, він присвятив усе життя здобуттю кращої долі для рідної землі і свого народу. Фігура В'ячеслава Максимовича назавжди стала символом боротьби за права вільної людини у незалежній державі, а його ім'я — золотим рядком в історії нашої країни. В'ячеслав Чорновіл, справжній державник, непересічна особистість, відданий патріот України, став легендою нації, — йдеться у зверненні.

Порошенко переконаний, що увічнений в бронзі у самому серці української столиці, Чорновіл красномовніше живих звертається до нинішнього і прийдешніх поколінь, надихає своєю енергією, вчить берегти і любити свою Вітчизну.

— "Дай Бог нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши", — цей вислів В'ячеслава Чорновіла, і, мабуть, важко знайти більш вагомі слова, ніж цей пророчий сенс, який мобілізує нас у війні з російською агресією. Незламний борець за демократію, волю і незалежність України, В'ячеслав Чорновіл надихає нас на перемогу в гібридній війні, розв'язану проти України нащадками тоталітарного комуністичного режиму — того, що безуспішно намагався втихомирити дух і волю безстрашного українського дисидента, — сказав глава держави.

Президент закликав українців об'єднатися як у протистоянні зовнішнім загрозам, так і у справі розвитку власної європейської держави.

Нагадаємо, сьогодні, 24 грудня, виповнюється 80 років від дня народження В'ячеслава Чорновіла. До цієї дати редакція QHA підготувала матеріал про долю великого українця.

QHA