АНКАРА (QHA) -

У Різе (Туреччина) розпочав роботу Міжнародний чорноморський культурно-туристичний і медійний форум, присвячений ситуації у світі, і зокрема подіям 15 липня 2016 року.

На вже третьому подібному міжнародному форумі представлено 21 державу.

Україну на форумі від інформаційного агентства QHA і Радіо Hayat представляють їхній директор, член Меджлісу Гаяна Юксель і журналіст Медіне Аедінова, а від телеканалу 112 Україна журналіст Яна Танчак.

 Головною темою обговорення стануть безпосередньо події 15 липня, коли у Туреччині була зроблена невдала спроба державного перевороту. Також будуть відкриті панелі для обговорення свободи західних медіа і сьогоднішніх подій у світі.

На відкритті форуму перед журналістами виступили губернатор Різе Ердоган Бекташ, заступник генерального секретаря партії АКП Хяат Язиджі, депутат парламенту від міста та інші офіційні гості.

Також планується виступ представника України на форумі, члена Меджлісу кримськотатарського народу і директора інформаційного агентства QHA Гаяни Юксель, яка розповість присутнім про ситуацію, що склалася після окупації у Криму, а також про утиски кримських татар і проукраїнських активістів.

— Для нас участь це ще одна можливість розповісти міжнародній громадськості про те, що відбувається в Україні і у Криму. Оскільки у своїй промові я хочу зосередитися на ситуації з правами людини і ситуації у сфері свободи слова на півострові. Розповісти про нехтуванні правами кримських татар і політику, яку проводить Росія щодо корінного народу, зазначила вона.

Форум, в якому беруть участь понад 40 журналістів, триватиме два дні.

QHA