НОВООЛЕКСІЇВКА (QHA) -

У Новоолексіївському районному будинку культури пройшла зустріч представників громадськості з представниками Меджлісу кримськотатарського народу. Зустріч проходить у рамках візиту голови і членів Меджлісу кримськотатарського народу, серед яких його глава Рефат Чубаров, члени Різа Шевкієв, Ескендер Барієв, Гаяна Юксель, Гульнара Бекірова, Акмесджит Сулейманов, Асан Алієв. Про зустріч, що відбулася, QHA розповіла член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

Також на заході присутній Муфтій Криму Айдер Алієв, координатор Громадянської блокади Криму Ленур Іслямов і голова Новоолексіївської селищної ради Олександр Бурковський. Крім того, у зустрічі бере участь член виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар Мукремін Шагін.

Дані зустрічі із співвітчизниками є традиційними в роботі Меджлісу кримськотатарського народу. Особливо частими вони були у 2013—початку 2014 року, коли був обраний останній склад Меджлісу. Тоді члени Меджлісу об'їздили кожен район Криму і мали можливість поспілкуватися із співвітчизниками.

— Вся наша робота зараз, тут у районі, у Києві, на міжнародній арені заснована на тому, щоб повернути Крим. І один із напрямів цієї роботи полягає в зміцненні громади в прикордонних до Криму районах. Ми намагаємося, наскільки це в наших силах, допомогти вирішити проблеми в цих районах, — сказав Чубаров.

Окремо глава Меджлісу розповів про те, як були освоєні 20 мільйонів гривень, виділених з бюджету України у 2016 році за програмою допомоги депортованим громадянам. З виділених коштів освоєно 4,6 млн гривень, оскільки гроші виділялися буквально перед Новим роком. Так, 1,9 млн пішли на потреби районної лікарні, 1 млн гривень на освіту — школи і дитячі сади, 1,7 млн ​​на установи культури. Також ц районі реалізовано проект за програмою ТІКА.

Далі було заслухано питання співвітчизників. Як і в інших районах, дані питання були пов'язані з системою охорони здоров'я та побутовою сферою.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у Генічеському районі Херсонської області 29-30 січня з робочим візитом перебуває делегація Меджлісу кримськотатарського народу.

QHA