ОДЕСА (QHA) -

Громадянина Росії, члена організації «Хізб ут-Тахрір» Ільдара Валієва за запитом російського Інтерполу затримали в аеропорту Одеси.

Про це повідомляє «Громадське», посилаючись на соратника затриманого Тагіра Мінібаєва.

За його словами, через гоніння в Росії Валієв кілька років тому переїхав до Туреччини, але пізніше вирішив переїхати в Україну.

— Деякий час він жив в Одесі, а коли йому треба було полетіти до Туреччину в особистих справах, його затримали співробітники СБУ та Інтерполу при проходженні паспортного контролю.

Мінібаєв стверджує, що затримання відбулося 25 травня. Ільдару Валієву повідомили, що 19 травня влада РФ подала запит до російського Інтерполу, у зв'язку з чим його помістили до ізолятору тимчасового утримання, а через три дні за рішенням суду помістили до СІЗО на 40 днів.

Зазначається, що апеляція на рішення суду розглядатиметься 8 червня у Малиновському районному суді Одеси. В Одесі у Валієва живуть дружина і четверо дітей. Йому ж загрожує екстрадиція до Росії та суд.

Нагадаємо, на відміну від України, в Росії організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена і вважається терористичною.

Як повідомляло QHA, так званий «Верховний суд Криму» продовжив арешт фігурантів сфабрикованої окупантами «справи Хізб ут-Тахрір» на два місяці.

ФОТО: Громадське

QHA