КИЇВ (QHA) -

На сьогодні на непідконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей залишається не менше 10 тисяч українських в'язнів, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Про це на прес-конференції у Києві повідомила експерт з документування порушення прав людини «Донбас-СОС» Наталія Мельник.

У грудні 2014 року на території, яка зараз перебуває під контролем проросійських бойовиків, відбували покарання більше 16 тисяч чоловік, але, за словами правозахисниці, за роки конфлікту більшість колоній були пошкоджені бомбардуваннями, а ув'язнені загинули з різних причин.

— Зараз є інформація не з усіх колоній навіть у Донецькій області. Можливо, жертв набагато більше, адже в ув'язнених є проблеми з продуктами, ліками та умовами утримання, — підкреслила Мельник.

При цьому з місць несвободи в ОРДЛО відбувати покарання на контрольовану територію України за весь час було переведено менше 400 осіб: 200 ув'язнених жінок з колонії у Червонопартизанську і 186 з різних місць несвободи були переведені за допомогою українського омбудсмена Валерії Лутковської.

Раніше QHA повідомляло, що за чотири роки Україна визволила лише 5 в'язнів Кремля.

QHA