СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Засуджений російською окупаційною владою у Криму на 8 років позбавлення волі Ахтем Чийгоз впевнений, що влада Росії ніколи не зможе «зробити головною цінністю брехню і підлість», ніколи не зможе стати «авторитетом народу». З такими словами Чийгоз звернувся до учасників мітингу, який проведуть сьогодні, 13 вересня о 17:30 у Києві на Майдані Незалежності. Про це написав глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Facebook і опублікував відповідну заяву.

QHA публікує текст заяви повністю:

11 вересня слухав вирок. Скільки цинізму, брехні, і головне страху за кожне вимовлене слово і дію суддів, влади Росії перед силою, мужністю, рішучістю мого народу.

Як їх дратує, лякає істинний патріотизм, який їм НЕ зрозумілий і НЕ притаманний. Їм зручно прикриватися лжепатріотизм, просоченим гнилим націонал-шовінізмом, який насаджуються ними не тільки своєму народу.

Кожен кримський татарин, кожен українець повинен розуміти, що наше право на свободу, гідне життя і любов до Батьківщини є небезпекою для російської влади.

Вирок увібрав у себе безвихідь і злобу колаборантів.

Але їхня радість передчасна.

Їм НЕ вдасться "зробити головною цінністю брехню і підлість".

Їм ніколи не бути авторитетами народу.

Ахтем Чийгоз

12.09.2017

СІЗО,

м. Симферополь

Як повідомляло раніше QHA, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест, а спікер МЗС України Мар'яна Беца зазначила, що «боротьба за Чийгоза» триватиме.

Група моніторингу прав національних меншин зазначила, що вирок Чийгозу має особливий, показовий характер і водночас є яскравою ілюстрацією правового нігілізму і цинізму окупаційної влади.

Нагадаємо, після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

QHA