СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Утримуваний окупантами в СІЗО Сімферополя заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз звернувся до Руслана Зейтуллаєва, який очікує рішення суду за сфабрикованою справою в Ростові, при цьому продовжуючи голодування вже майже три тижні. Звернення процитував на своїй сторінці в Фейсбуці адвокат Еміль Курбедінов.

— Руслан, к'ардашим! Ти є прикладом для всієї нашої молоді в боротьбі за свою честь, гідність і свободу нашого народу. Ставши на цей шлях, ми чітко усвідомлюємо, ЩО з нами може статися, і в тому числі, що ми можемо загинути, відстоюючи свою позицію, і найголовніше, показуючи справжню сутність нашого народу — ми ніколи не були рабами, кріпаками, ми не шукали кращого життя поза своєї Батьківщини і не торгували честю і гідністю свого народу на догоду особистого благополуччя. У такій формі протест викликає глибоку повагу і гордість не тільки у наших співвітчизників.

Як повідомляло QHA, незважаючи на прохання лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва і громадськості, кримський татарин Руслан Зейтуллаєв відмовляється припиняти голодування. Він каже, що лише неможливість здійснення намазу за станом здоров'я може стати причиною припинення його протестної акції.

4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування в знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар в окупованому Криму. Як повідомили правозахисники, голодування «мокре» — Руслан п'є чай без цукру. Зараз Зейтуллаєв знаходиться в Ростові-на-Дону, де відбувається перегляд справи. Його звинувачують в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму.

21 березня Руслан Зейтуллаєв пообіцяв продовжувати голодування до вердикту суддів у його справі.ФОТО: інтернет

QHA