КИЇВ (QHA) -

Ахтем Чийгоз вважає, що захист громадян України, які опинилися в складній ситуації на території Росії та Криму, є спільною відповідальністю суспільства і держави.

Про це написав адвокат Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook, аналізуючи результати зустрічі Чийгоза з уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською.

Полозов також повідомив, що в ході зустрічі була досягнута домовленість про подальшу спільну роботу.

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

Чийгоза та Умерова спочатку привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи. Літак з представниками Меджлісу вилетів до Анкари о 13:37 за місцевим часом.

Пізніше з'явилася інформація, що вони прибули до Туреччини.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія буде йти на виправлення своїх злочинних дій відносно українських політв'язнів.

Він зазначив, що всі політв'язні будуть звільнені, що стане першим кроком до виправлення ситуації.

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за його зусилля у звільненні Чийгоза та Умерова.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура, — 8 років позбавлення волі.

QHA