СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 9 серпня, у «Верховному суді» Криму продовжилися дебати сторін у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, по завершенню яких він виголосив останнє слово.

Промову Ахтема Чийгоза опублікував адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook:

Перед смертю моєї мами я попросив у неї пробачення за те, що як син в останні важкі її дні не зміг бути з нею поруч. Зібравши останні свої сили, вона сказала: «Я пишаюся тим, що я виховала такого сина!».

Що б я не робив, як би мені зараз не було важко, і не знаючи, чи вийду я взагалі живим, я боюся ще більше того, що мої дії, думки, висловлювання можуть зганьбити мене як людину, як кримського татарина і моєму народові буде соромно за ту довіру та обрання мене до Меджлісу кримськотатарського народу.

«Ант еткенмен, сез бергенмен міллет ічун ольмеге...»
Цю клятву я, як і інші члени Меджлісу, вимовив, схиливши коліно і поцілувавши національний стяг, у дворі Ханського палацу, символу нашого народу, центру багатовікової державності кримських татар.

Причиною кількох депортацій, а по суті геноциду було бажання Російської імперії, а згодом СРСР, очистити Крим від кримських татар і назавжди знищити історію і пам'ять про наш народ. Кожен кримський татарин вимовляє ці слова, дає клятву і відчуває відповідальність перед майбутнім поколінням за долю своєї нації, за долю своєї Батьківщини. Народ сам обирає своїх лідерів.

Ніщо не зломило волі народу, ніщо не змогло знищити ідентичність, любов до своєї Батьківщини, до своєї землі, що передаються з покоління в покоління. Для кримських татар, як і для багатьох інших народів, поняття «громадянський обов'язок», «патріотизм», «національну гідність» є особливими цінностями.

26 лютого 2014 року кримські татари та інші громадяни України вчергове вийшли з протестом проти загроз територіальній цілісності України і з вимогами притягнути до відповідальності авантюристів від влади і політичних пройдисвітів.

Надалі в період окупації Криму кримські татари спільно з іншими громадянами України, незважаючи на численні провокації з боку цих сил, викрадення, вбивства, обшуки, арешти, заборона на проведення пам'ятних траурних дат, величезні штрафи за найменший прояв активності, незважаючи на застосування широких репресивних методів продовжували і продовжують виконувати свій громадянський обов'язок.

Саме ці обставини дратують ці сили, викликають гнів і змушують влаштовувати судилище над невинними людьми.

Більше 2-х років іде політичний процес, який вже увійшов в історію як «справа 26 лютого». Процес, метою якого, безумовно, є залякати кримських татар, придушити і звести до мінімуму їхню активність, захищаючи свої права, підтримку України і світової спільноти, які не визнають незаконну анексію Криму.

Для всіх є очевидним, що жодної кримінальної справи проти Ахтема Чийгоза немає. Інциденти, що мали місце 26 лютого 2014 року на мирному мітингу, оголошеному Меджлісом кримськотатарського народу, спровоковані були особами, які надалі сприяли військовій окупації Криму. Тобто судять не тих, хто зрадив, хто мав мету і наміри, спрямовані на зміну територіальної цілісності України, хто згодом викрадав і вбивав людей, незаконно наділяв себе повноваженнями керувати, судити. Судять тих, хто відстоював закони країни, міжнародні норми, правила.

Судилище влаштовує країна-загарбник, у якої права на це немає.

У такій ситуації, і знаючи всі справжні наміри замовників цього процесу, ні про яку об'єктивність і самостійність суду не варто говорити.

Мені судилося прийняти цей вирок, як вирок для всього кримськотатарського народу — від імені Російської Федерації, що окупувала мою Батьківщину.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується у слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає у рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

На судовому засіданні 7 серпня прокурор підконтрольного Кремлю «Верховного суду Криму» Анастасія Супряга запитала для Ахтема Чийгоза 8 років позбавлення волі.

ФОТО: інтернет

QHA