АНКАРА (QHA) -

Колишні політв'язні Кремля, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров прибули до аеропорту Анкари, щоб вилетіти до України.

Чийгоз зазначив, що якщо Україна матиме таких союзників, як Туреччина, то в Україні «будуть хороші перспективи».

Умеров заявив, що вони готові далі боротися за деокупацію Криму.

— У першу чергу ми чекаємо не дочекаємося, коли ми опинимося на своїй землі. Зберемося громадою. Будемо вести боротьбу, яку ми затіяли, за деокупацію... За цим формулюванням повинна бути чітка щоденна робота.

Він додав, що спробує повернутися до Криму.

Умеров і Чийгоз повідомили, що змусити Москву продовжувати звільняти політв'язнів можна тільки шляхом санкцій і тиску.

Раніше QHA повідомляло, що ввечері 26 жовтня в Анкарі президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган зустрівся з Ільмі Умеровим і Ахтемом Чийгозом. Вони звернулися до Ердогана із закликом допомогти іншим незаконно засудженим і переслідуваним у Криму.

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині.

Чийгоза та Умерова спочатку привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи. Літак з представниками Меджлісу вилетів до Анкари о 13:37 за місцевим часом.

Пізніше з'явилася інформація, що вони прибули до Туреччини.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія буде йти на виправлення своїх злочинних дій відносно українських політв'язнів.

Він зазначив, що всі політв'язні будуть звільнені, що стане першим кроком до виправлення ситуації.

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за його зусилля у звільненні Чийгоза та Умерова.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

Як писало QHA, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA повідомляло, що передача Чийгоза і Умерова стала можливою завдяки переговорам Туреччини та Росії.

QHA