АНКАРА (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз дав перше інтерв'ю після звільнення кореспонденту QHA в Анкарі.

— Мій народ отримав посил, що безкарно ці репресії не будуть проходити. Я не боюся і у мене є мета повернутися додому.

Також Чийгоз заявив, що у нього є мета повернутися до Криму

Заступник голови Меджлісу додав, що під час його звільнення він був готовий до будь-якого розвитку подій.

— Я бачив очевидно, що моє звільнення не пов'язане безпосередньо з поверненням до мого будинку. Але я сподівався, що це буде Київ. Однак, уже перебуваючи у літаку, я побачив, що ми летимо через море і зрозумів, що це буде Туреччина. Я думаю, що це (звільнення) символічне. Мова не йде про звільнення окремо взятої людини: Чийгоза або Умерова. Символічність у тому, що вже всі звикли до думки, що Чийгоз буде сидіти довго і далеко, десь у таборах Росії.

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

Чийгоза та Умерова спочатку привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи. Літак з представниками Меджлісу вилетів до Анкари о 13:37 за місцевим часом.

Пізніше з'явилася інформація про те, що вони прибули до Туреччини.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія буде йти на виправлення своїх злочинних дій відносно українських політв'язнів.

Він зазначив, що всі політв'язні будуть звільнені, що стане першим кроком до виправлення ситуації.

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за його зусилля у звільненні Чийгоза та Умерова, а також по телефону поговорив зі звільненими українськими і кримськотатарськими громадськими діячами.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA повідомляло, що передача Чийгоза та Умерова стала можливою завдяки переговорам Туреччини і Росії.

QHA