СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 30 вересня, відбулося чергове засідання «Кримської солідарності», передає кореспондент QHA.

— Тут рідні політв'язнів діляться проблемами, які виникають у СІЗО. Нам відомо, що там практично не надають медичну допомогу, повідомляє кореспондент.

Нагадаємо, подібні засідання проводять з метою комунікації родичів політв'язнів у Криму з адвокатами засуджених підконтрольним Кремлю «судом».

Сьогодні на порядку денному обговорювалася севастопольська «справа Хізб ут-Тахрір» — нові деталі, і вироки Ахтему Чийгозу, Ільмі Умерову і Миколі Семені.

Наших співвітчизників не судять за злочини або намір вчинити злочин, а судять їх за те, що вони мусульмани Криму, кримські татари, підбили підсумки щодо вироків учасники засідання.

Також озвучені результати кримського марафону зі збору 10-рублевих монет.

Марафон пройшов більш ніж вдало, це був один з факторів для об'єднання народу. До нас приєдналися з усього світу. Сума 10 рублів не велика, але значущість її величезна, зазначив координатор «Кримської солідарності» Ділявер Меметов.

Обговорювали також справу Марлена Мустафаєва, щодо якої ведеться дослідча перевірка і хочуть порушити кримінальну справу. Марлен, посилаючись на 51 статтю конституції РФ, на питання не відповідає, так як, наприклад, на останній його зустрічі зі слідчим було поставлено близько 32-х питань, які ніяк не стосуються справи.

Едем Семедляєв розповів про поїздку до Варшави з Наріманом Джелялом  вони брали участь у пленарному засіданні "Свобода мирних зібрань". На цьому засіданні стало відомо, як штрафують і заарештовують активістів у Криму. Також Едем Семедляєв розповів, як важко адвокатам і громадським активістам виїздити за межі Криму (автобуси, літаки, автомобілі).

Ці поїздки дуже важливі, тому що всі, хто говорить про Крим, не перебуваючи тут, не володіють достовірною інформацією, додав він.

Також Еміль Курбедінов повідомив про результати поїздки до Брюсселя, де зустрічався з європарламентарями та представниками різних організацій.

На зустрічі були присутні члени «Бизим баллар», які є постійними учасниками зустрічей «Кримської солідарності» і активно допомагають сім'ям політв'язнів.

Засідання завершилося дуа (молитвою) і зверненням до Аллаха по допомогу.

Раніше повідомлялося, що у Червоногвардійському районі анексованого Криму 23 вересня кримські мусульмани провели колективний молебень (дуа) про припинення репресій на півострові. На молебень зібралося близько 50 людей.

QHA