КИЇВ (QHA) -

Активіст Українського культурного центру міста Сімферополь Михайло Батрак приїхавши до Києва розповів виданню "Главред", як живеться в Криму після 4 років окупації.

За його словами, анексований півострів має вкрай депресивний вигляд і навіть проросійськи налаштовані громадяни зрозуміли, що отримали зовсім не те, що хотіли бачити і що їм показували по телевізору.

— Але визнати свою помилку вони не можуть — ідеологічний вибір був зроблений, тому повертатися емоційно важко. Щомісяця хтось із активних людей виїжджає з Криму через переслідування. Загалом, веселощів мало, — сказав він.

За словами Батрака, ситуація в Криму, де відсутня будь-яка свобода слова і зібрань, влаштовує хіба що старше покоління, яке вважає, що Росія — це порядок.

Українець зазначає, що гнітюча ситуація склалася і у соціальній сфері.

— Ціни високі, продукція — гіршої якості. Середній бізнес закривається. Торгові точки на ринках порожніють. Сільське господарство, особливо в північному Криму, занепало, тому що воно було направлено на вирощування рису, а без Північно-Кримського каналу це неможливо — поля стоять порожні, — сказав він.

Радіють анексії, за словами Батрака, тільки кримські пенсіонери, яким збільшили розмір пенсій. При цьому виплати підвищили лише тим, хто вийшов на пенсію до 2014 року і кому за вигідним тарифом перерахували — приблизно 6–10 тисяч у перерахунку на гривні.

— Хоча і на материковій Україні теж підвищили. Але в Криму ж цього ніхто не знає. Ті, хто йде на пенсію зараз, отримує приблизно як на материку, а ціни в Криму набагато вищі, — зазначив він.

Михайло Батрак розповів, що в Криму вирубуються ліси, будуються траси, зокрема, "Таврида", забудовуються узбережжя Севастополя.

— Мис Фіолент віддається під забудову церкви, відкриваються нові кар'єри — видобувається щебінь для будівництва траси і керченського мосту. Екологи кажуть, що цим завдається шкода природі Криму. А ще будують новий термінал аеропорту. Для чого — незрозуміло, якщо зараз літаків в Крим прилітає куди менше, ніж до 2014 року. Може, гроші освоюють так, — поділився активіст.

Він також зазначив, що в окупованому Криму багато приїжджих з Росії та Донбасу, які викуповують ділянки землі на узбережжі під забудову, а також багато приїжджих з РФ на керівних постах.

Нагадаємо, раніше кримські правозахисники повідомили, що в анексованому Криму блокують сайти українських телеканалів та інші інформаційні ресурси з України, у тому числі інформаційне агенство QHA ("Кримські новини").

Джерело: Главред

QHA