КИЇВ (QHA) -

З завтрашнього дня ділянку Ярославового Валу між вулицями Стрілецькою та Івана Франка буде закритий для руху автомобілів. Рух на частині вулиці від Івана Франка до Володимирської, а також на вулиці Золотоворітській стане двостороннім. Про це йдеться у повідомленні прес-служби КМДА.

Цей експеримент є частиною спільного проекту з оновлення Ярославового Валу Київської міської державної адміністрації, ГО «Агенти змін» і Аналітичного центру CEDOS, за сприяння першого заступника голови КМДА Геннадія Пліса.

Презентація нового пішохідного простору і обговорення ініціативи відбудеться 24 серпня о 20:00 на вулиці Ярославів Вал між вулицями Стрілецькою та Івана Франка.

Мета ініціативи — знизити надмірну транспортну завантаженість однієї з найкрасивіших вулиць Києва, зменшити затори в центральній частині міста і віддати перевагу основним користувачам вулиці пішоходам.

Для того, щоб район став дійсно зручним, він має бути впорядкований. І найважливіше розібратися з транспортом, організувати потік автомобілів і рух пасажирів так, щоб кожна з цих груп мала свій простір. Для цього ми збираємося активно співпрацювати з активістами і прислухатися до громадськості. Тільки розумне зонування дозволить нам відчути справжню красу стародавнього району, і це треба зробити, наголосив Пліс.

На перекритій частині Ярославового Валу для активізації місцевої громади у вихідні пройдуть воркшопи та освітньо-інформаційні події, пов'язані з життям вулиці і сучасними підходами до міського розвитку. Також планується проведення декількох кінопоказів, організація дитячої програми.

Ініціатори експерименту створили спеціальний сайт з відповідями на типові запитання у зв'язку із перекриттям Ярославового Валу.

ФОТО: інтернет

QHA