КИЇВ (QHA) -

Гаряче водопостачання в будинках Дарницького, Дніпровського, Подільського, Деснянського та Оболонського районів столиці може бути відсутнім до початку опалювального сезону 2017-2018 років через зупинку ТЕЦ-6, повідомило джерело з посиланням на слова екс-міністра енергетики України, голови наглядової ради «Київенерго» Івана Плачкова.

— Дії «Нафтогазу» не є прогнозованими, вони ситуативні. Взяли і відключили (ТЕЦ-6 від газопостачання). Велика ймовірність, що до початку наступного опалювального сезону (відновиться гаряче водопостачання від ТЕЦ-6), сказав Плачков.

Нагадаємо, 30 травня «Київтрансгаз», дочірня компанія НАК «Нафтогаз України», повністю зупинила газопостачання столичної ТЕЦ-6.

За даними «Київенерго», причина припинення газопостачання — накопичені борги за газ і транспортування газу.

Станом на 1 травня борг столиці за теплоенергію перед «Київенерго» склав майже 4,9 млрд грн: борг держави становить близько 2 млрд грн, з них 1,2 млрд грн — некомпенсовані пільги і субсидії в теплопостачанні, а 0,8 млрд грн — некомпенсована різниця у тарифах за минулі роки.

При цьому борг «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ для виробництва теплоенергії досяг на 1 травня 3,2 млрд грн, а зокрема, на ТЕЦ-6 борг за транспортування газу перевищує 370 млн грн, 108 млн грн з яких — непрофінансовані державою пільги та субсидії.

ФОТО: інтернет

QHA