КИЇВ (QHA) -

Голова Луганської обласної державної адміністрації Юрій Гарбуз у п'ятницю, 28 липня на прес- конференції в Києві презентував проект стратегії розвитку Луганської області, передає кореспондент QHA.

— Ми напрацювали успішний досвід співпраці з міжнародними організаціями, у тому числі в плані соціальної підтримки, допомоги в підготовці кадрів у рамках проведення децентралізації. Бюджетний кошик у нас формується з державної підтримки, яка становить близько 47%, — поінформував він.

Гарбуз також повідомив, що стратегія розвитку Луганської області передбачає активізацію роботи в частині розвиток аграрного сектора. На його думку, АПК області може вирощувати зерно для Ірану, Китаю або Індії, оскільки найдешевше зерно на території України — у Луганській області.

Нагадаємо, як уже повідомляло QHA, у четвер 27 липня USIAD представив аналіз агросектора Луганської області. Згідно з озвученими даними, всього на підконтрольних українських територіях виготовлення продукції АПК здійснюють 1062 агропромислових формувань Луганщини та 45,2 тисяч особових присадибних ділянок.

Серед проблем аграрного сектора області аналітики назвали відсутність інфраструктури збуту, втрачені конкурентні переваги в овочівництві та садівництві, а також різке скорочення чисельності працівників через низький рівень зарплати і наявності невиплачених заборгованостей.

QHA