РІВНЕ (QHA) -

Удень до стін Рівненської ОДА почали сходитися учасники мітингу. Молоді люди не називали мети свого візиту. Але організатор протесту Ярослав Гранітний (відомий також за прізвищем Петрушин) повідомив, що головною вимогою є узаконення старательської діяльності.

Натомість в облдержадміністрації назвали акцію проплаченою. Напередодні у Facebook з’явилась інформація про те, що за участь у мітингу пропонують гроші. Організатори це заперечували, також скаржилися на «утиски» з боку поліції, яка затримала кількох осіб, оскільки помітила в них небезпечні предмети — газові балончики, ножі.

На території поруч із ОДА мітингувальники хотіли встановити намет, але їм завадили патрульні. Також протестувальники бажали зустрітися з головою ОДА Олексієм Муляренком, але зрештою поспілкувалися не з ним, а з його першим заступником Юрієм Приварським. Крім того, висували й інші вимоги, розмістивши їх на банері — це дострокові вибори до Ради та імпічмент президента.

Голова облдержадміністрації назвав мітинг на 100% проплаченим, порадив його учасникам звертатися до Верховної Ради:

— Ще вчора у соцмережах поширювалася інформація про те, що ініціатори мітингу пропонували за участь в акції від 200 до 400 гривень. Жодної ідеї в цій акції немає. Є лише одна мета  розхитування ситуації у Рівному та бажання створити фонову негативну картинку для антиукраїнських телеканалів,  цитує слова Олексія Муляренка прес-служба Рівненської ОДА.  

Ярослав Петрушин (Гранітний) народився 1979 року у Рівному, навчався в Московській фінансово-юридичній академії. До 2007 року працював на заробітках в Росії. Потім був членом ВО «Свобода», а згодом вступив до лав «Правого сектору», з якого був виключений у квітні 2014 року. Того ж року балотувався на виборах до парламенту. Нині є керівником Рівненського обласного підрозділу ГО «Українська націоналістична самооборона».

ФОТО: Ельдар Магомедов

QHA